Televizijos konkurso "Dainų dainelė" startas

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas "Dainų dainelė" – tradicinis kas antri metai vykstantis nacionalinis jaunųjų dainininkų konkursas, kuriuo siekiama ugdyti vaikų ir jaunuolių meno bei kūrybos poreikį, atrinkti geriausius solistus ir vokalinius ansamblius, skatinti kurti ir atlikti naujas lietuviškas dainas vaikams. "Dainų dainelė" gyvuoja jau nuo 1974-ųjų,  tai seniausias ir giliausias tradicijas turintis muzikinis konkursas Lietuvoje. Ši "Dainų dainelė" jubiliejinė – organizuojama jau dvidešimtąjį kartą.

Gruodžio 16 d. Ukmergės meno mokykloje vyko rajoninis konkurso turas, kurį organizavo Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius ir Ukmergės meno mokykla. Jame dalyvavo 108 jaunieji dainininkai iš įvairių rajono ugdymo įstaigų - vaikų lopšelių-darželių "Nykštukas", "Saulutė", "Eglutė", "Žiogelis", Vidiškių pagrindinės mokyklos, Želvos, Veprių, Užupio, Siesikų vidurinių mokyklų, Antano Smetonos, Jono Basanavičiaus gimnazijų, Meno mokyklos. Pasirodymus vertino komisija, kuriai vadovavo Antano Smetonos gimnazijos mokytoja ekspertė Jūratė Martinkutė, taip pat komisijos darbe dalyvavo Meno mokyklos mokytoja metodininkė Daiva Petrikienė, lopšelio-darželio "Eglutė" muzikos vadovė Vilma Virbalienė, Meno mokyklos vyr. mokytoja Dalia Stundžienė ir Vidiškių pagrindinės mokyklos mokytoja Daiva Šermukšnienė. Pagal konkurso nuostatus į zoninį etapą iš Ukmergės savivaldybės atrenkami daugiausiai balų surinkę 5 rajoninio turo dalyviai. Jais tapo po 24 balus surinkę Meno mokyklos solistė Indrė Pelakauskaitė (mokytoja Dalia Sližytė) ir Meno mokyklos merginų sekstetas Agnė Jakubonytė, Liepa Valinskytė, Ieva Polkaitė, Agnė Raupelytė, Gintarė Valiuškaitė, Guoda Vereniūtė (mokytoja Daiva Petrikienė), 23,5 balo surinkęs Antano Smetonos gimnazijos merginų vokalinis ansamblis (mokytoja Jūratė Martinkutė), 23 balus - Meno mokyklos vaikinų duetas Laurynas Sičiūnas ir Arnas Pelakauskas (mokytoja Dalia Sližytė), 22,5 balo - Meno mokyklos solistas Martynas Stankevičius (mokytoja Daiva Petrikienė). Šalies etapo koordinatorius, atsižvelgęs į savivaldybių etapo atrankos rezultatus ir savivaldybių raštiškus prašymus, turi teisę koreguoti zoninio etapo dalyvių skaičių, todėl vertinimo komisija rekomendavo kreiptis į koordinatorių dėl papildomų vietų Ukmergės savivaldybei, į kurias pretenduoja dar 3 rajoninio turo dalyviai - tai po 22 balus surinkę Antano Smetonos gimnazijos mišrus vokalinis ansamblis (mokytoja Jūratė Martinkutė) ir Meno mokyklos mergaičių ansamblis (mokytoja Dalia Sližytė) bei 21 balą surinkęs Meno mokyklos mergaičių ansamblis (mokytoja Dalia Stundžienė).

Visi rajoninio turo dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis, kuriomis pasirūpino Ukmergės rajono savivaldybė.

Konkurso III zoninis etapas vyks 2012 m. sausio 20 d. 10 val. Ukmergėje, Meno mokyklos koncertų salėje. Jame dalyvaus Ukmergės, Anykščių, Jonavos, Molėtų, Kaišiadorių ir Kėdainių savivaldybių jaunieji dainininkai.

Ukmergės meno mokyklos direktorius
Egidijus PETRIKAS