Jaunojo violončelininko sėkmė tarptautiniame konkurse

Ši gegužė bus įsimintina mokyklos violončelininkui Jokūbui Burneikiui (mokytoja Virginija Mažeikienė, koncertmeisterė Laura Burneikienė) visą gyvenimą. Šeštos klasės Meno mokyklos mokinys Pirmajame tarptautiniame Klaipėdos violončelininkų konkurse tapo diplomantu. Tai aukštas mokinio, mokytojų ir tėvelių darbo įvertinimas.
Jokūbo amžiaus grupėje grojo dalyviai iš Lenkijos, Rusijos, Latvijos, o vertinimo komisijoje dirbo žymūs violončelės pedagogai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos. Konkursas - tai puikus būdas atlikėjams pristatyti ir pademonstruoti savo individualumą, talentą, garsinti savo ir miesto vardą, pelnyti įvertinimą ir realizuoti savo sugebėjimus. Po konkurso iš vertinimo komisijos narių Jokūbas sulaukė gerų atsiliepimų.

Pirmasis tarptautinis Klaipėdos violončelininkų konkursas sulaukė didelio dalyvių (iš 22 pasaulio šalių) dėmesio. Konkurse grojo 54 violončelininkai iš Austrijos, Australijos, Belgijos, Baltarusijos, Šveicarijos, Vokietijos, Suomijos, Prancūzijos, Vengrijos, Italijos, Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Jungtinės Karalystės, JAV. Vertinimo komisijoje dirbo žymūs pasaulio violončelės meistrai: David Gering (Lietuva-Vokietija), Karine Georgian (Armėnija-Didžioji Britanija), Eleonora Testelec (Latvija), Sven Forsberg (Švedija) ir kt. Nors konkursas-festivalis vyko visą savaitę, ji neprailgo, nes renginių gausa buvo tokia didelė, kad sunku buvo apsispręsti kuriame renginyje dalyvauti. Šią pasaulio violončelininkų šventę vainikavo 100 violončelininkų orkestras. Orkestrui dirigavo maestro David Gering, skambėjo F. Hendelio, P. Čaikovskio ir kitų kompozitorių kūriniai. Baigiamajame festivalio koncerte buvo paskelbta, jog konkursas taps tradiciniu, kas dvejus metus sugrįžtančiu į Klaipėdą...

Laura BURNEIKIENĖ

Nuotraukos autorės