Jaunųjų pianisčių pergalė

Kovo 23 d. Vilniuje vyko V respublikinis jaunųjų pianistų šiuolaikinės fortepijoninės muzikos konkursas "Šypsenėlė".

Šią kas dvejus metus vykstančią muzikos šventę organizuoja Vilniaus "Lyros" muzikos mokykla. Konkursas išskirtinis tuo, kad skatina domėtis ir propaguoti šiuolaikinę lietuvių kompozitorių kūrybą. Kaskart į renginio programą įtraukiami vis kito lietuvių kompozitoriaus kūriniai. Konkurse jau yra skambėjusi V. Bagdono, Z. Bružaitės, L. Povilaičio, K. Vasiliauskaitės muzika. Šiemet be užsienio autorių kūrinių, parašytų XX a. antroje pusėje, buvo atliekami kompozitoriaus J. Andrejevo fortepijoniniai kūriniai.

Konkursas vyko dviem turais. Į Vilniaus regioninį turą išvyko dešimt Ukmergės meno mokyklos jaunųjų pianisčių solisčių ir vienas fortepijoninis duetas. Net penkios solistės ir duetas buvo atrinkti į respublikinį turą. Tai Augustė Daunoravičiūtė (2 kl., mokyt. D. Jukonienė), Žemyna Meškuotytė (3 kl., mokyt. D. Kriaučiūnienė), Lolita Gudonytė (3 kl., mokyt. A. Bernadišienė), Fausta Elžbieta Pratkelytė (4 kl., mokyt. R. Driukienė), Rugilė Kolesnikovaitė (5 kl., mokyt. L. Burneikienė) bei Ugnės Usavičiūtės ir Emilijos Krasnopiorovaitės fortepijoninis duetas (3 kl., mokyt. R. Driukienė, R. Ermolavičienė).

Respublikinis turas vyko Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kamerinėje salėje. Vertinimo komisijai vadovavo šios akademijos fortepijono katedros docentė A. Šikšniūtė. Komisijai teko nelengva užduotis - iš 66 iš visos Lietuvos suvažiavusių artistiškų, nuoširdžių, puikiai grojančių solistų, duetų - išrinkti pačius geriausius. Visi dalyviai, pasak komisijos, žiūrovų ir pedagogų, buvo verti pagyrimo žodžių, džiaugsmingų aplodismentų ir plačių šypsenų.

Todėl ypač džiugu, kad mūsų jaunosios pianistės pasirodė puikiai. A. Daunoravičiūtė, L. Gudonytė, F. E. Pratkelytė, R. Kolesnikovaitė, U. Usavičiūtės bei E. Krasnopiorovaitės duetas tapo konkurso diplomantėmis, o Ž. Meškuotytė pelnė šio konkurso laureatės vardą. Visos atlikėjos buvo apdovanotos atminimo dovanėlėmis, o mokytojų galvose jau brendo idėjos būsimiems konkursams.

Fortepijono dalyko mokytoja metodininkė Daina KRIAUČIŪNIENĖ

A. Bernadišienės nuotraukoje - Žemyna Meškuotytė