Neformaliojo vaikų švietimo programos

Nuo 2015 m. spalio 1 d. Ukmergės meno mokykla pradeda vykdyti neformaliojo vaikų švietimo programas.

"NUO KLASIKOS IKI POP IR ROKO"

Programos vykdytojas - mokytojas metodininkas Ričardas Kamarauskas. Programa skirta 14-18 metų (7-12 kl.) moksleiviams, baigusiems muzikos pagrindinio ugdymo programas ir norintiems tęsti ansamblinio muzikavimo įgūdžių lavinimą. Naudojant šiuolaikinės muzikos mokymo metodus, moksleiviai mokysis groti įvairių žanrų ir epochų kūrinius, lavins grojimo, ansamblinio muzikavimo, koncertinės praktikos įgūdžius. Įdomiu šiuolaikiniu repertuaru, informacinėmis akustinėmis priemonėmis moksleiviai bus motyvuojami siekti pažangos, dalyvauti rajono kultūriniame gyvenime, šalies šventėse, festivaliuose, koncertuose.

"MANO MIESTO VIZIJOS FOTOGRAFIJOJE"

Programos vykdytoja - mokytoja metodininkė Jolita Šlepetienė. Programa skirta 10-12 kl. moksleiviams, besidomintiems skaitmenine fotografija. Naudodami skaitmeninės fotografijos techniką, nemokamas grafines vaizdo redagavimo programas, užsiėmimų metu moksleiviai mokysis fotografuoti ir „tobulinti“ nuotraukas. Susipažins su skirtingomis apšvietimo sąlygomis ir kalbėsis, kaip galima fotografuoti naktinį (vakaro) peizažą, portretą, sukurti realybėje neegzistuojantį vaizdą. Patardami vieni kitiems jas redaguos, atrinks darbus parodai ir ją pristatys draugams ir sau artimiausiems žmonėms.

"KAS YRA GRAFIKA? IŠ PIEŠINIO Į ATSPAUDĄ"

Programos vykdytoja - mokytoja Oksana Judakova. Programa skirta Veprių pagrindinę mokyklą lankantiems 7-11 metų (1-4 kl.) mokiniams, besidomintiems daile. Moksleiviai plės meno supratimo akiratį, susipažins su grafikos menu. Atsižvelgiant į vaikų amžių, bus naudojama saugiausia, lengviausiai prieinama grafikos technika, kuri suteiks plačias galimybes žaisti ir eksperimentuoti. Siekiant paskatinti vaikus nesustoti ties vienu gautu rezultatu, iš procese atsiradusių “nepavykusių” atspaudų bus kuriamas bendras darbas – koliažas.

'PIEŠIU BE BAIMĖS"

Programos vykdytoja - mokytoja Oksana Judakova. Programa skirta Veprių pagrindinę mokyklą lankantiems 12-16 metų (5-10 kl.) moksleiviams, besidomintiems daile. Moksleiviai bus pakviesti vėl atrasti piešimo džiaugsmą, stengiantis išvengti stereotipinio piešinių vertinimo. Išbandys kuo įvairesnes piešimo priemones ir technikas, stebės, kaip piešiniai pavirsta į grafikos atspaudus, kurie bus panaudoti grafinio dizaino projekte - kalendoriuje, knygos ar enciklopedijos atvarte.