Neformaliojo vaikų švietimo programos

Nuo 2016 m. vasario 1 d. Ukmergės meno mokykla pradeda vykdyti neformaliojo vaikų švietimo programas.

"TYRINĖJAME KULTŪRĄ"

Programos vykdytoja - mokytoja Oksana Judakova. Programa skirta Veprių pagrindinę mokyklą lankantiems 1-10 klasių mokiniams. Programos vykdymo vieta - Veprių pagrindinė mokykla. Vepriai šiemet yra mažoji kultūros sostinė. Miestelyje vyks daug kultūrinių renginių. Tačiau kertinis žodis „kultūra“ yra labai plati sąvoka. Su vaikais bus bandoma įvardinti, kas yra kultūra mažame miestelyje, ieškoma jos apraiškų, židinių, kūrėjų. Bus pradedama nuo artimiausios aplinkos ir plečiamas tyrinėjimų laukas, piešiami ir kuriami grafikos atspaudai.

"GROKIME KARTU"

Programos vykdytojas - mokytojas metodininkas Ričardas Kamarauskas. Programa skirta 8-12 klasių mokiniams. Programos vykdymo vieta - Ukmergės meno mokykla, Muzikos skyrius. Naudojant šiuolaikinius muzikos mokymo metodus, bus vystomas jaunimo muzikinis ugdymas grojant kolektyve. Mokiniai mokysis groti įvairių žanrų ir epochų kūrinius. Lavins grojimo, ansamblinio muzikavimo, koncertinės praktikos įgūdžius. Ruošis ir dalyvaus rajono kultūriniame gyvenime, respublikinėje moksleivių Dainų Šventėje, įvairiuose koncertuose. Programa skirta baigusiems Meno mokyklą ir turintiems muzikavimo įgūdžius mokiniams.

"KNYGA-VAIZDINYS-PIEŠINYS"

Programos vykdytoja - mokytoja Oksana Judakova. Programa skirta 1-12 klasių mokiniams. Programos vykdymo vieta - Sližių biblioteka, Kultuvėnų kaimas, Ukmergės rajonas. Patogioje ir pažįstamoje aplinkoje, kaimo bibliotekoje moksleiviai skaitys knygas, pieš ir kurs grafikos atspaudus, kuriuose bandys išreikšti literatūros sukeltus vaizdinius. Bus tęsiama pažintis su grafikos menu.

"LAIKO ĮKVĖPTA FOTOGRAFIJA"

Programos vykdytoja - mokytoja metodininkė Jolita Šlepetienė. Programa skirta 9-12 klasių mokiniams. Programos vykdymo vieta - Ukmergės meno mokykla, Dailės skyrius. Dalyviai sukurs po 3 skaitmeninių fotografijų ciklus su žmonėmis (figūra arba portretas). Bus kalbama apie laiko ir laikmečio įtakojamus žmogaus išvaizdos pokyčius, jausmus, charakterį, įvaizdį. Dalyviai naudos įvairias nuotaikas ar idėją atskleisti padedančias priemones: apšvietimą, grimą, skirtingus fonus ar aplinką, redaguos nuotraukas programomis, leidžiančiomis naudoti vaizdo sluoksnius. Darbo, bendravimo, mokymosi rezultatai bus pristatomi nuotraukų peržiūroje ir parodoje. Ankstesnius NVŠ foto grupės darbus galite matyti čia: http://jolitasl.weebly.com/nvscaron-fotografija.html