Ukmergiškiai dirbo su novatoriškiausia komanda Lietuvoje

2017 m. gruodžio 5-10 d. Ukmergės meno mokyklos Dailės skyriuje buvo įsikūrusi „Meškėnų laboratorijos“ (M-Lab) komanda.

2016 m. „Meškėnų laboratorija“ Švietimo ir mokslo ministerijos buvo įvertinta kaip novatoriškiausias STEAM projektas Lietuvoje (anglų kalbos akronimas STEAM reiškia gamtos mokslus, technologijas, inžineriją, menus ir matematiką). „Meškėnų laboratorijos“ komandoje susibūrė kūrybingi žmonės, sukaupę praktinės ir darbinės patirties tokiose srityse kaip dizainas, menai, architektūra, inžinerija ir švietimas. „Meškėnų laboratorijos“ dėstytojai − Giedrius Kavaliauskas, Ieva Marija Dautartaitė, Justas Ingelevičius ir kt.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviai susipažino su skaitmenizuotos gamybos technologijų įranga (3D printeriu, lazeriu, ploteriu, CNC staklėmis), elektronikos dirbtuvėmis (mikrovaldikliais), mokėsi kurti su atviro kodo - 3D modeliavimo (Blender), 2D projektavimo (Inscape), - programomis, su micro:bit programavo šviesos instaliacijas, iš elektronikos atliekų konstravo įvairius objektus.

Intensyvaus darbo pertraukėlių metu kartu gėrėme arbatą, valgėme iš netoliese esančioje picerijoje iškeptas šeimynines picas, vaišinomės mokytojų su meile pagamintu naminiu maistu, žiūrėjome nuotraukas ir klausėmės Ievos Marijos Dautartaitės pasakojimo apie įspūdingus jos darbus, sukurtus alternatyvaus meno festivaliui „Degantis žmogus“ (angl. „Burning Man“), kasmet yykstančiame JAV, Nevadoje, išdžiūvusio ežero dugne, tapusiame dykuma. Diskutavome apie skaitmenizuotos gamybos technologijų įrangos įsigijimo ir naudojimo dailės dalykų užsiėmimuose galimybes ir susitikimą kitų metų gegužę kūrėjų mugėje - dirbtuvėse Vilniuje.

Kartu su „meškėnais“ Giedriumi, Ieva Marija, Justu ir talkinti komandai atvykusia savanore Kristina, mokyklos mokiniai, mokytojai ir mokinių tėvai, šešias dienas vykusioje skaitmenizuotos gamybos kūrybinėje laboratorijoje sukūrė įspūdingą tarpdisciplininio meno šviesos objektą, kurio idėją „meškėnams“ įkvėpė vieno žymiausio XX a. italų rašytojo Italo Calvino knygos „Nematomi miestai“ tekstai.

Ir dar. Su „Meškėnų laboratorijos“ komanda kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo neatsiejamas jos narys, viską suprantančiu ir visiems padedančiu bičiuliu tapęs keturkojis, laimę nešantis mediatorius Hačiko.

Birutė ŽILĖNIENĖ, projekto koordinatorė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui dailei