Piešimo olimpiada

Šeštadienį išvykome sningant ir lyjant, diena rodėsi bus niūri, bet… . Po pusantros valandos kelio, mus pasitiko KTU, statybos ir architektūros fakulteto spalvingos, šiuolaikiškos erdvės, malonūs dėstytojai, profesoriai. Čia jau 16-ą kartą sukviečiami geriausiai pieštukus valdantys  moksleiviai į prof. A. Žmuidzinavičiaus piešimo olimpiadą. Vieno žinomiausių Lietuvos dailininko, buvusio fakulteto dėstytojo, garbei rengiamos olimpiados metu dalyviai per 3 valandas turi įveikti raštu gautą užduotį ir savo viziją  perteikti grafitiniu pieštuku popieriaus lape. Tai pakankamai sudėtinga užduotis, be piešimo taisyklių išmanymo visas viską piešti reikia realistiškai, iš atminties taip ir pat gebėti išsitekti paskirtame laike. Šiais metais olimpiadoje dalyvavo apie 140 moksleivių iš visos Lietuvos. Jau ketvirtą kartą dalyvavome ir mes, Ukmergės meno mokyklos, dailės skyriaus tikslinio ugdymo programos A ir B grupių moksleivės: Emilija Kalesnykaitė, Ieva Veržbickaitė, Marija Furdas, Ūla Kaukėnaitė, Tėja Chmieliauskaitė, Nida Gūdmantaitė, Viltė Vaičiūnaitė, Milana Paliulytė.  Iš olimpiados grįžome su džiaugsminga nuotaika. Ją kėlė visų merginų sėkmingas dalyvavimas, visoms pavyko nupiešti puikius darbus, jos turėjo galimybę pasitikrinti savo galimybes, pasimatuoti architekto profesiją, gyvai pabendrauti su dėstytojais, o labiausiai kėlė džiaugsmą ypatingos sėkmės - Ūlos Kaukėnaitės III-a vieta, Ingos Veržbickaitės – paskatinamasis prizas. Didžiausi sveikinimai joms.

Kol mokiniai piešė, mokytojai išklausė architektūros istoriko Vaido Petrulio ir menotyrininkės Jurgos Vitkuvienės paskaitas, mokėsi kūrybiškumo skatinimo metodų.

Piešimo mokytoja Romualda Zareckienė